Recent diary (3)
Viděno na velkém plátně // 2019 //
Favoritka (Yorgos Lanthimos)
Složka 64 (Christoffer Boe)
Ženy v běhu (Martin Horský) - recese
Krátké filmy nominované na Českého lva (Cukr a sůl / Home Sleep Home / Noc s agamou / Spolu sami / Sto dvacet osm tisíc)
26. Febiofest Praha (Rozhovory o jedný vysoký holce / Arctic: Ledové peklo / Genesis / Hodinový přítel / Pan Dort / Banditi hledající mámu / Punk je hned! / Všechno je jinak / Párty začíná / Sklizeň / Vem, nebo nech být / Okouzlit, milovat a rychle utíkat / Řezná hlava / Ostrým nožom)
My (Jordan Peele)
32. Finále Plzeň (První akční hrdina / Dukla 61 / Můj strýček Archimedes / Panna a orel / Problémy prvního světa / Chvilky / Backstage / Na krátko / Domestik)
54. Karlovy Vary IFF (Zázrak neznámého světce / Poslední návštěva / Hluché dny / Maličkosti / Agův dům / Karel, já a ty / Otec / Nevlastní sestra)
Spolujízda (Michael Dowse)
45. Letní filmová škola Uherské Hradiště (Nechcete jet do Bembrly? / Trapasy / Mirai, dívka z budoucnosti / Lůzři / Harpastum / Non stop lahůdky / Špatné básně / Muž s kinoaparátem / Bez Boha / Všemocný / Náklad / Onirica / Na rozcestí / Alice T. / Stehy / 3/4 / Takové krásné šaty / Doufám, že příště umřeš :) / Poslední autoportrét / Ága / Pasťák / Na střeše / Staříci / Glory / Jiří pes uprchlík / Třicet)
Historka o zelené planetě (Santiago Loza)
Skleněný pokoj (Julius Ševčík)
Tenkrát v Hollywoodu (Quentin Tarantino)
Krvavá nevěsta (Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett)
Slunovrat (Ari Aster)
4. Marienbad Film Festival (Sunset Blvd. / Čarodějův učeň / Mléčná dráha / Lucie / Milostné písně / Karel, já a ty a mnoho experimentálních kraťasů)
Poslouchej (Martin Müller, David Lańka)
Nabarvené ptáče (Václav Marhoul)
Maraton v brněnském kině Art (Favoritka / Tři billboardy kousek za Ebbingem / Zpívání v dešti / Slunovrat / Spalovač mrtvol)
11. Ostrava Kamera Oko (La Gomera / Jelenice / Tiché doteky / Svoboda / Karel, já a ty / Staříci a krátké studentské snímky)
Drsný spasitel (Jaroslav Šetek)
6. Be2Can (To musí být nebe / Bídníci / Pardon, nezastihli jsme vás)
60. Brněnská 16 (Krocan / Vítejte! / Gümus / Zvuk neočekávané smrti / Patnáct / Naqam Diamond / Algo-Rhythm / Kam odchází léto / Děti / Dospělák / Kanarí / Vzpěrač / Mano a Mano / Přichází potopa / Léto a to ostatní / Golem / Pan Můra / Amor, Avenidas Novas / Fantazie je zvíře na útěku / Tulačka)
Joker (Todd Phillips)
Parazit (Pon Džun-ho)
Stehlík (John Crowley)
Narušitel systému (Nora Fingscheidt)
Bacurau (Kleber Mendonça Filho, Juliano Dornelles)
Fany a pes (Matthias Bruhn, Ralf Kukula)
Budiž světlo (Marko Škop)
Bratři (Aslaug Holm)
Plavání (Luzie Loose)
23. Ji.hlava (Fonja / Balkánem nahoru a dolů / Camorra / Sólo / Hovory o nevěře / Jaroslav Kučera Zblízka / Město rekordů a kuriozit / Ztracený břeh / #SandravUgandě / Když přeložíš jednu špagetu přes druhou špagetu / Vykuř! / Drobné šity-detaily / OK2PAY / Soud nad českou cestou / Pátrání po Evě / Proč se cítím jako kluk? / Dunaj vědomí a další experimentální kraťasy)
Abstinent (David Vigner)
Zombieland: Rána jistoty (Ruben Fleischer)
1. Kyjograf (Dálava / Karel, já a ty / Erotikon s živou hudbou)
Karel, já a ty (Bohdan Karásek)
12. JuniorFest (Dívka v ringu / Uzly a pomeranče / 2:hod / Lotte hledá draky / Místnost sebevrahů / Prosím, slone)
20. Mezipatra (Ke hvězdám)
Dokonalá lež (Bill Condon)
Cats (Tom Hooper)
Psi nenosí kalhoty (Jukka-Pekka Valkeapää)
Králíček Jojo (Taika Waititi)