Japan,
(2008–2009), 20 h
(Length: 24 min)
Composer:
池田大介Cast:
Hiroshi Tachi, Mitsuo Senda, Atsuko Tanaka, Iemasa Kayumi, Masaya Onosaka, Shin'ichirō Miki, Shūichi Ikeda, Takeshi Aono, Unshō Ishizuka, Daisuke Sakaguchi (more)Episodes(50)
-
At Pin-Hole! (E01)
-
Room No.909 (E02)
-
The Masterpiece Assault Rifle (E03)
-
Pretty Woman (E04)
-
The Superstars' Joint Appearance (E05)
-
An Offering to God (E06)
-
Sharpshoot on the G String (E07)
-
Action in 4/24 (E08)
-
Sleep Inside the Cage (E09)
-
The Target Returned (E10)
-
Dead Angle (E11)
-
Touchdown (E12)
-
Cross Angle (E13)
-
Deadly Shadow of the Setting Sun (E14)
-
Eva Heads Toward the Ocean (E15)
-
The Saint That Reeks of Death (E16)
-
Afterglow (E17)
-
Steinbeck the Third (E18)
-
The Glass Fortress (E19)
-
Melancholy Summer (E20)
-
Garimpeiro (E21)
-
Indian Summer (E22)
-
Jet Stream (E23)
-
Santa Ana (E24)
-
Florida Chase (E25)
-
Cold-Blooded Catherine (E26)
-
Fearless (E27)
-
The Midnight Sun Means Sighs of Love (E28)
-
Casting (E29)
-
Love Is a Knife (E30)
Cast
Yasuyoshi Hara
Japan
Best series:
Monster (2004) (series)
Rurouni Kenshin: Wandering Samurai (1996) (series)
Shigurui: Death Frenzy (2007) (series)
Yoshihito Ueno
Japan
Yoshiko Asai
Japan
Best series:
Monster (2004) (series)
Kino's Journey (2003) (series)
Noir (2001) (series)
Yoshimasa Hosoya
Japan
Best series:
Haikyu!! (2014) (series)
One-Punch Man (2015) (series)
Attack on Titan (2013) (series)
Yoshimitsu Shimoyama
Japan
Best series:
Vinland Saga (2019) (series)
Made in Abyss (2017) (series)
Naruto Shippuden (2007) (series)
Yoshinori Fujita
Japan
Best series:
Ouran High School Host Club (2006) (series)
Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans (2015) (series)
Major (2004) (series)
Yōko Matsuoka
Japan
Best series:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
Hikaru no Go (2001) (series)
One Piece (1999) (series)
Yōsuke Akimoto
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Grimm Masterpiece Theater (1987) (series)
Fighting Spirit (2000) (series)
Yūto Kazama
Japan
Best series:
Initial D Fourth Stage (2004) (series)
Fullmetal Alchemist (2003) (series)
Samurai Champloo (2004) (series)
Yūji Ueda
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Mushi-shi: Next Passage (2014) (series)
Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009) (series)
小松由佳
Japan
Best series:
Haikyu!! (2014) (series)
Fighting Spirit (2000) (series)
One Piece (1999) (series)
Yukihiro Misono
Japan
Best series:
Cyberpunk: Edgerunners (2022) (series)
Naruto Shippuden (2007) (series)
Gintama (2006) (series)
Yukito Sōma
Japan
Best series:
Gurren Lagann (2007) (series)
Baccano! (2007) (series)
Maid Sama! (2010) (series)
Yūko Kaida
Japan
Best series:
The Apothecary Diaries (2023) (series)
Fullmetal Alchemist (2003) (series)
Chainsaw Man (2022) (series)
Yūko Kobayashi
Japan
Best series:
Showa Genroku Rakugo Shinju (2016) (series)
Hajime No Ippo: The Fighting! – Rising (2013) (series)
Fighting Spirit (2000) (series)
Yūko Sasaki
Japan
Best series:
Spy x Family (2022) (series)
Black Lagoon (2006) (series)
Claymore (2007) (series)
Yumiko Akaike
Japan
Best series:
Clannad (2007) (series)
Tenchi Muyo! War on Geminar (2009) (series)
Tiger & Bunny (2011) (series)
Yurika Hino
Japan
Best series:
Cowboy Bebop (1998) (series)
Hikaru no Go (2001) (series)
Cyberpunk: Edgerunners (2022) (series)
Yūsaku Yara
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series) - actor, narrator
Mushi-shi: Next Passage (2014) (series)
Attack on Titan (2013) (series)
Yūsuke Numata
Japan
Best series:
Legend of the Galactic Heroes (1988) (series)
Mononoke (2007) (series)
One Piece (1999) (series)